LAKE KAPILAR

LAKE KAPI NEDİR ?

Lake kapı, kaliteli mdf malzeme ve kaliteli boya ile üretilen oda kapısı modelidir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki lake boyalı kapılar lüks oda kapılarıdır. Normal ahşap yerine mdf kullanılmasının nedeni ise dayanıklı malzeme ve mdf nin pürüzsüz üretime uygun olmasıdır. Günümüzde modern ev dekorasyonlarında sık kullanılan lake kapılar zengin renk seçeneklerine sahiptir.

Lake kapı, ince işçilik gerektiren yeni bir tiptir. Fabrikasyon değildir ve el emeği gerektirir. Lake kapının pek çok çeşidi vardır ancak beyaz renkli ve işlemeli kapılar çok popülerdir. Farklı tipte özel taleplerde bulunmak mümkündür, bu nedenle hayal gücü kısıtlaması yoktur. Avangart tarzın vazgeçilmezi olan lake kapılar, üretim sürecinin zorluğundan dolayı kolay ulaşılamamaktadır. Diğer kapı tipleri bakım gerektirmez ama lake kapı gerektirir.

Eviniz için kapıları seçiyor ve bitişe karar vermekte sorun mu yaşıyorsunuz? Bugün size mevcut farklı tipte lake kapı çözümlerinin bir panoramasını sunabiliriz. Bu tip kapı, ahşap veya laminat dahil diğer malzemelerden yapılabilir ve her iki durumda da mevcut birçok renkten birinde boyalı bir cila ile kaplanabilir. Lake kapılar ayrıca mat veya parlak cilaya sahip olabilir. Parlak versiyon, cilalı yüzey parlaklığını oluşturmak için farklı bir işlem gerektirir.

Lake kapılar ahşap veya laminat gibi başka malzemelerden yapılabilir ve her durumda boyalı bir cila ile kaplanmıştır. Çoğunlukla beyaz renk tercih edilir ancak pek çok başka renk de mümkündür ve tercih edilebilir. CNC makinelerde tasarlanıp şekillendirilir ve özel polisaj odalarında el emeği ile sonlandırılır. Genellikle beyaz renk tercih edilir. Bu beyaz renk altın kakma ile taçlandırılabilir.

Yükseklik diğer kapı türlerine göre daha uzun tercih edilmekte ve genellikle lüks bir tasarımla kullanılmaktadır. Modern tasarımlarla farklı renklerde kapılar mümkündür, ancak klasik ve avangart tarzlar sadece işlemeli beyaz kapılar gerektirir. Bu tip, özel bakım gerektirir ve darbelere karşı o kadar dayanıklı değildir. Bakımı zordur ancak kullanıldıkları yere değer katarlar. Lake tekniği menteşeler için de kullanılabilir.

Lake kapılar iki tip üretim tarzına sahiptir; camlı veya camsız. Camsız tipler daha yaygındır. Bu tipte kullanılan menteşeler, topuzlar veya diğer metal parçalar gibi bileşenler korozyona dayanıklı olmalıdır çünkü bunlarla ilgili herhangi bir sorun tüm kapıyı doğrudan etkileyecektir. Ayrıca, bu kapılar montajda özel beceriler gerektirir ve kullanımı diğer tiplere göre daha zordur.

Diğer kapı türlerine göre bu kapılar en modern tasarımlara sahip cnc ile modellenen neredeyse sınırsız tasarımlara sahip kapılardır. diğer kapı türlerine göre kaliteli lake boyalı kapılarda sararma veya renk atması yaşanmaz.

LAKE KAPILAR, KAPI MODELİ AÇISINDAN

Lake kapı, son yıllarda dekorasyon trendlerinin yıldızı olmuştur. Neden bu kadar popüler? Muhtemelen cilası çok sayıda renk arasından seçim yapmanıza olanak sağladığı içindir. Aslında, beyaz lake ve fildişi lake olmak üzere iki kült modelin yanı sıra, kataloğumuzda parlak veya nötr renklerde teklifler de yer almaktadır. Kapının dekorasyon üzerindeki etkisini dönüştüren bir diğer fark ise parlak veya mat olabilen kaplamanın seçilebilmesidir.

Bu kapılarda model sınırı neredeyse yoktur. Her türlü kabartma işçiliği yapılabileceği gibi her türlü cnc oyma ile üretilir. Çeşitli desenler oluşturup yeni ve modern tasarımlar oluşturma imkanı vardır.

  • Birçok renk seçeneği mevcuttur
  • Bakımı kolay
  • Trend
  • Pantograf kesikli olarak da mevcuttur
  • Yumuşak dokunuş efekti
lake-kapilar
Lake kapı

LAKE KAPI DAYANIKLI MIDIR?

Malzeme kalitesi açısından, diğer kapılardan kesinlikle daha dayanıklı ve kalitelidir. Günümüzde çok tercih edilmesinin sebebi daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olmasıdır. Diğer bir sebep ise kapı iç dolgusunda petek kağıt yerine ahşap karkas kullanmasıdır.

LAKE KAPI FİYATLARI NEDİR?

Lake kapı fiyatlarının, diğer kapılara göre yüksek olmasının sebebi daha dayanıklı ve işçiliğinin fazla olmasıdır. Maliyeti yükselten nedenlerden biri de üretimde kat kat boya atma, zımpara yapma aşamalarının devam etmesidir. Bu sebeple teslim süreleri daha uzun olmaktadır. Ayrıca kaliteli lake boyalar ile üretilen bu kapı modellerinde kaliteli mdf ve işçilik gibi faktörlerden dolayı fiyat değişikliği gözlenebilmektedir.

Daha fazla kapı seçeneği arıyorsanız ana sayfamızdan PVC Kapılar, Laminat Kapılar ve diğer modellerimizi görebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Doorest Kapı müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin. 

Bizi Instagram Doorest Kapı hesabımızdan takip etmeyi unutmayın.